Twitter Silinen Mesajları Getirme - Mesajlar Aslında Silinmiyor!


twitter silinen mesajları geri getirme


Twitter, sildiğiniz dm mesajlarını aslında silmiyormuş, şirketin üzerine sürülen bu kara leke nedir? Twitter ‘dan sildiğiniz mesajlarınıza nasıl ulaşabilirsiniz? Hepsi haberimiz de gelin daha fazla uzatmadan konuya geçelim;

Twitter Mesajları Neden Silmiyor?

twitter mesajları neden silmiyor
Twitter neden sizin sildiğiniz Direkt Mesajları silmiyor, konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadılar şu anda ama bizim düşüncelerimize göre Twitter Mesajları, ileride herhangi bir sorun çıkarsa yasal bir süreç başlarsa kişilerin mesajlarını ortaya çıkartarak gerçek suçluları bulmak için ya da ufak ufak ip uçları toplamak için o mesajlar orada duruyor, yani siz sosyal medya dan herhangi bir suç işlerseniz delil toplanması için
 Twitter hesabınızın mesajları Twitter dan istenebilir, bu olay sadece Twitter ‘da değil Instagram, Facebook, Snapchat gibi sosyal medya platformlarında da geçerli, derlerya  “İnternette Olan Veriler Asla Kalıcı Olarak Silinmez” Evet, çok doğru bir söz olduğunu olan bu olaylardan da anlayabiliyoruz.

twitter silinen mesajları nasıl geri getiririz

Twitter dan Sildiğimiz Mesajları Nasıl Geri Getiririz?

Twitter mesajları silmiyor dedik, peki siz kendi sildiğiniz mesajlara nasıl erişebilirsiniz, nasıl eski mesajlarınızı okursunuz, Twitter dan silinen mesajları geri getirmek mümkün mü? Sorusuna gelin sizinle birlikte cevap verelim, evet arkadaşlar Twitter dan sildiğiniz mesajları çok kolay bir şekilde geri getirebilirsiniz,
bunun için bu linke gitmeniz gerekmekte -  Twitter Verilerimi İndir -  bu sayfaya girdikten sonra en alta gelin, en alt kısımda Twitter Verilerimi İste seçeneğine basın ve yaklaşık 2 3 dakika bekleyin, telefonunuza bildirim gelecek ve artık verilerin indirilebilir olduğunu söyleyecek, daha sonra verilere erişmek için tarayıcınızdan Twitter Verilerini İndirme Sayfası ‘na gidin bu sefer farklı bir bağlantı,
Buradan karşınıza çıkan bağlantıdan Tüm twitter verilerini indirip mesajlarınıza erişebilirsiniz, bura da unutmamanız gereken şey bu verilerin kısa bir süre için indirilebilir olması, 3 gün içinde indirmeniz gerekmekte ve indirdikten sonra indirme sayfasından otomatik olarak siliniyor, bu durum karşısında tekrar Twitter verisi istemeniz gerekmekte.

Twitter Silinen Mesajlar Karşı Tarafta Gözüküyor Mu?

Twitter silinen mesajları geri getirme konusun yanı sıra, Twitter silinen mesajlar karşı tarata gözüküyor mu sorusu da son zamanlarda sorulan sorular arasında yer almakta.

Her ne kadar mesajları silerek tamamen yok ettiğinizi düşünüyor olsanız da söz konusu mesajlar aslında tamamen yok olmuyor. Mesajlar kişilerin güvenliği yasası gereğince Twitter veri tabanlarından tamamen silinmemekte. Bu nedenle mesajlarınız Twitter veri tabanlarında kalmakta.

Twitter Silinen Mesajlar Karşı Taraftan Siliniyor Mu?Twitter silinen mesajlar karşı tarafta gözüküyor mu sorusuna gelecek olursak, sildiğiniz mesajlar maalesef karşı tarata gözükmekte. İstediğiniz yöntemleri kullanarak mesajları silmeye çalışın ancak üzerinden uzun süre geçen mesajlar silinememekte.

Twitter bu konuda bir güncelleme yayınladı ve Whatsapp mesajlaşma sisteminde de olduğu gibi mesajları belirli bir süre sonra silmeye izin vermeye başladı. Mesajı gönderdikten sonraki 1 saat içerisinde silmeniz durumunda karşı tarafından da silinecektir. Ancak daha önceden gönderdiğiniz mesajlarda bunları söylemek pek de mümkün değil.


Bu yazımız da sizlere Twitter ‘dan silinen mesajlar nasıl geri getirilir anlattık, eğer yararlı olduysa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz, kafanıza takılan soruları da yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.:)

3 Yorumlar

  1. Blogumuz da 3 farklı yöntem sunduk. Bu yöntemlerden birini sizin sitenizden aldık. Çok teşekkür ediyoruz.

    YanıtlaSil
  2. Linki tıkladıktan sonra hesabımı açamıyorumşifre yanlış uyarısı diyor sürekli

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski