Web Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanılır?


web-sitesi-yapara-nasıl-para-kazanılır
Web Sitesi Satarak Para KazanmaWeb Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanılır?


İnternetten para kazanmak denince akla bin türlü fikir gelir, peki gerçekten para kazandıran yöntemler hangileridir? Hiç İnternetten site yaparak para kazanmak istediniz mi? Eğer cevabınız evet ise işte sizin için bu işlerin püf noktalarını ve nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağım, gelin daha fazla uzatmadan konumuza geçelim;

Web sitesi yaparak ne kadar para kazanılır?

web-sitesi-yaparak-ne-kadar-para-kazanılır
Web sitesi yaparak ne kadar para kazanılır?
Web sitesi yaparak para kazanma olayını yakın zamanda duymuş olabilirsiniz, sadece web sitesi yaparak gerçekten de binlerce TL kazanmanız mümkün, web siteleri son zamanlar da artsa da halen nasıl yapıldığını bilmeyen bir çok insan var, e-ticaret, Kişisel Blog vs. vs. sadece bir site ile neredeyse 20.000TL kazana bilirsiniz. Tabii ki bu kuracağınız siteye göre değişmektedir. Kişisel bloglar dan genelde 2.000TL ila 5.000TL kazanılır.

Web sitesi yaptığımı kim nereden bilecek?

Web sitesi yaptığınızı elbette kimse ilk zamanlar da bilmeyecek, reklam yapmak ve tanıtmak da sizlere kalmış. Tanıtımları ister ücretli ister ücretsiz şekilde yapın bir şekilde müşteri bulacaksınızdır. Ücretsiz reklam yapmak için bir Instagram sayfası açıp takipçi kasabilirsiniz, orada da reklamınızı yaparsınız. Peki Instagram sayfası nasıl kasılır? Bunun cevabına ulaşmak için TIKLAYIN. 
Sadece Instagram üzerinden reklam yapılmıyor elbet de, WM Araci, R10 gibi sitelere girip ki  R10 bir ihtimal çünkü davet kodu ile üyelik alıyorlar, ücretsiz bir tanıtım yazısı hazırlayarak reklamınızı yapabilirsiniz.
web-site-sattığımı-nereden-bilecekler
Weh sitesi yaptığımı nereden bilecekler?
Bize kalırsa ücretsiz yapmak yerine, Google'a 100 ila 200 TL yatırarak "Web sitesi nasıl yapılır" anahtar kelimesine reklam vermeniz, istatistiklere şöyle bir baktığımda bu anahtar kelimeye girip web sitesi nasıl yapılır öğrenemeyen ve paralı bir şekilde yaptırmak isteyen binlerce insan var. 

Bu işe ilk başladığınız zaman yapacağınız siteler genelde marka tanıtımı ya da ufak işletme tanıtımı olacaktır, Örnek olarak bir pastane Pastanelerini tanıtmak isteyen insanlar sizlere istedikleri kriterleri sunacak ve siz de ona göre web sitesini yapmaya başlayacaksınız.


Web sitesi yapmak için neler gerekli?

web-site-yapmak-için-ne-gerekir
Web sitesi yapmak için neler gerekir?
Normalde web sitesi yapmak için bir kodlama dili bilmeniz gerekiyor örneğin PHP, ama gel gelelim teknolojinin ilerlemesi ile bunlara neredeyse gerek bile kalmıyor. Örnek olarak Wix, sağ da sol da reklamlarını görmüş olmanız muhtemel. Wix ile tamamen ücretsiz bir çalışma yapabilirsiniz bu çalışmalar sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz, daha sonra tamamen özgün tasarımlar ile piyasaya çıkabilirsiniz, ben yapıyorsam başkaları da yapar o zaman müşteri nerede demeyin sakın inanın bunları bile yapamayan tonlarca insan var, siz onların yapamadıklarını onlar için yapacaksınız.

Wix web sitesi genel olarak tanıtım siteleri için kullanılır yukarı da verdiğimiz Pastane örneği mesela, insanlar burada sadece ürün tanıtımı ya da hizmet tanıtımı yapmak istiyor, sizler onlar için göze şık gelen tasarımları hazırlayacaksınız, Wix falan sponsor değil haa keşke olsa :P

Wix dışında nereden site hazırlanır?
wordpress
Wordpress Logo

Wix yerine Wordpress kullanabilirsiniz, wordpress açık uçlu bir site kurulum sistemidir, burada ister blog ister e-ticaret sitesi kurun ancak unutmamanız gerekiyor burada her eklenti ücretsiz değil, sonsuz sayıda ücretsiz eklenti ve tema olmasına rağmen bazı şeylere para ödemek zorunda kalabilirsiniz, tabi bu paralar sadece sizden çıkmayacak siteyi yaptığınız kişiye fiyat içerisinde belirteceksiniz kendisi toplam olarak ödeyecek.

Bir web site yapmanın bana maliyeti ne olur?

Bir web sitesi nereden baksanız domain (.com – 50 – 150 TL)+hosting(Süper Paket 60TL) ile 110 – 210 TL Arasında bir maliyet oluyor, bu maliyet sonrasında web sitesini sahibine teslim edip üzerine kar koyarak satabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski