Sekme değiştirmeden Youtube kontrol etmek - Chrome Canary


Gelişen teknoloji yükselen hızlar derken insanlar artık sekme değiştirip Youtube’dan oynatma listesi kontrolü bile yapamıyor, Google chrome’da bu konu hakkında çalışmalarını başlattı Chrome Canary 77 ile gelen yeni özellik ile artık sekmeler arasında geçiş yapmadan Youtube kontrolünü tamamen elinize alabilirsiniz

Chrome Canary 77 Kontrolü nedir;


Google Chrome yeni beta testinde Canary 77 içerisinde Youtube’u daha kolay idare etmek için özellikler ekledi bu yeni gelen özellikler sayesinde Artık sekme değiştirmeden Youtube’da Ses kısma, Sonraki videoya geçme, Önceki videoya geçme işlemleri yapılabiliyor. İlerleyen zamanlar da bu özelliğin geliştirilerek diğer web sitelerine de entegre edileceğini söyleyen Chrome Yakında Youtube için arama özelliğini getireceğini de söyledi.
Hali hazırda android ve ios sürümlerinde yer alan bu arka plan da kontrol etme özelliği artık Web sürümü için de Chrome Canary 77 ile geliyor.


Chrome Canary ile ilgili ekran görüntüleri;Bu özellik bazı kullanıcılar tarafından yadırgansa da bazı kullanıcılar tarafından da oldukça sevildi, yeni özellikleri kullanmak için Chrome Canary 77 Sürümüne geçmeniz gerekiyor ancak şunu belirtmekte fayda var bu özellik halen daha beta sürümünde olduğu için bazı hatalar ile karşılaşmanız kaçınılmaz.


Chrome Canary Olmadan Bu Özelliğe Nasıl Erişirim;


Bu özellik için illa Chrome Canary 77 sürümüne geçenize gerek yok, bu işleri yapan benzer uygulamalar ile de Youtube Kontrollerini sağlayabilirsiniz, sizler için test ettiğimiz bir uygulamayı paylaşalım, sadece eklenti olarak yükleyin ve tarayıcınızı yeniden başlatın, artık Chrome Canary olmadan Youtube videolarınızı diğer sekmeler den kontrol edebilirsiniz 😊
İndirme Linki : https://chrome.google.com/webstore/detail/youtube-controller/poalplpedjpddipkghmlhkmgbcnmecop

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski