Kuru ciltler İçin Bakım Önerileri - Kuru Ciltler İçin Maskeler

kuru ciltlere nasıl bakım yapılmalıdır?
kuru ciltlere nasıl bakım yapılmalıdır?Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri - Kuru Ciltler İçin Maskeler


Hoş geldiniz sevgili takipçilerim, bundan önceki yazımız da sizlere yağlı ciltler hakkında bilgi vermiş, nasıl bakım yapmanız gerektiğini anlatmış ve maske önerileri yapmıştık, o yazımıza buradan ulaşabilirsiniz: 

Yağlı Ciltler İçin Bakım Nasıl Yapılır? - Yağlı Ciltler Nasıl Temizlenir?


Bu yazımız da sizlere kuru ciltler hakkında bilgi vereceğiz, gelin daha fazla uzatmadan kuru cilt nedir onu öğrenelim.

Kuru Cilt Nedir Kısaca:


Kuru ciltler için nem çok önemlidir, yani kuru cilt nemsizlikten olmakta. Nemsiz ciltler çabucak yıpranır ve yaşlanmaya açık ciltlerdir, kuru ve nemsiz ciltlerin bakım rutinleri diğer ciltlere göre daha farklıdır ve özen ister.


Kuru Ciltlerde Görülebilecek Şeyler:


Kuru ciltler dış etkenlere duyarlı ciltlerdir, dışarıdan gelecek tehlikelere karşı adeta savunmasız cilt tipidir, kendi savunma sisteminizi kendiniz kurmanız gerekmekte.

Kuru ciltler;


Sıcaklarda ve soğuklarda çabucak kızarırlar, tahriş olur ve can yakarlar.
Kaşıntı ve deri dökülmesi sık görülür, özellikle banyodan sonra kuruluk en yüksek seviyede olur. Bu yüzden kuru ciltlerin nemlendirilmesi çok önemli bir etkendir.
Gergin bir cilt tipidir, nem oranlarının düşük olması yüzünden erken yaşta kırışıklık görülebilir.
Bu cilt tipinde kılcal damarlar deriye çok yakındır, bu yüzden yüz üzerinde kızarıklıklar ve pembe noktalar görülebilir.

Kuru Ciltler İçin Nasıl Bakım Yapılmalı?


Bizim öneririm her şeyden önce Ultimune kullanmanız, kremlerin etkisini maksimuma taşıma gibi özelliği olan Ultimune ile cildinizin bakımını daha kolay yaparsınız. Göz çevreniz için de aynı kurallar geçerli elbette, Günlük uygulamanız gereken kremlerden önce mutlaka Ultimune Eye Kullanmanız gerekiyor,  kullandıktan sonra göz çevrenizde dışarıdan gelecek sorunlara karşı ekstra bir koruma sağlayacaktır.

Günlük Rutin Nasıl Olmalı?


Temizleyici /  Ibuki gentle clenser

Cildin nem dengesini bozmadan kirleri kolayca çıkarır, köpürerek reaksiyon verdiği için temizlenmesi de çok kolaydır. Kullanılan cildi pürüzsüz yapar ve kuru ciltler arasında en çok tercih edilen üründür.

Yumuşatıcı tonik / Ibuki Softening Concentrate

Shiseido Ibuki Softening sayesinde cilt hücrelerinin direnç kaybetmesi engellenir, hücreleri en yüksek seviyede nemle doldurarak cildin gereken nemlenmeye sahip olmasına yardımcı olur
Her zaman bunlara erişemeyebiliriz, gelin bir de doğal maskelere bakalım.

Bu vereceğimiz maske tarifi ile kuru ciltlere elveda diyeceksiniz, doğal olarak hazırlanan bu maske cildinizin nem ihtiyacını tamamen karşılayacak.

Malzemelerin kolay bulunabilmesi adına tarifi bu şekilde hazırladık, istek olarak yorumlarda belirtirseniz bu yazı içerisine başka maskeleri de ekleriz.

Kahve – Kakao – Süt ve Bal Maskesi


Öncelikle bu maske cildinizin tüm nem ihtiyacını karşılayacağını unutmayın, önerimiz bu maskeyi gece yapmanız ve yapmadan önce cildinizi iyice temizleyerek kirlerden ve başka şeylerden arındırmanız.
Gelelim tarife;

Kuru Ciltler İçin Bakım Maskesi Tarif;


  • 2 Yemek Kaşığı Türk Kahvesi
  • 2 Yemek Kaşığı Kakao
  • 3 Yemek Kaşığı Süt
  • 1 Yemek Kaşığı Bal


Hazırlanışı ve Uygulanışı;


Öncelikle tüm malzemeleri bir kaba alarak homojen bir şekilde karışmasını sağlıyoruz,  burada homojenlik çok önemli malzemelerin iyice karışması gerekiyor. Ardından ılık su ile yüzümüzün temizliğini yapıyoruz ve tüm kirlerden arındırıyoruz. Maskemizi gözaltlarından biraz uzak kalacak şekilde sürüyor ve tam 30 Dakika bekliyoruz. 30 Dakikanın sonunda cildinizi ılık bir suyla fazla tahriş etmeden temizlemeniz gerekiyor. O andan itibaren fark edeceksiniz ki yüzünüz yumuşamış ve daha nemli bir halde. Günlük olarak uygulamanızı öneririz, Günlük olarak yapamıyorsanız bile 2 günde bir.

Kuru ciltler için bakım önerileri adlı makalemizin sonuna geldik, umarız sizler için yararlı makale olmuştur. Bizleri ınstagram ‘dan takip etmeyi unutmayın @selfcarex_1 Takipte kalın, Mutlu olun J


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski