Limon İle Siyah Noktalardan Kurtulmak

limon ile siyah noktalardan kurtulmak
limon ile siyah noktalardan kurtulmak


Hatırlatma: Reklamlara tıklayarak bizlere destek olabilirsiniz.

Siz de mi yüzünüzdeki siyah noktalardan şikâyetçisiniz, hiç dert değil. Bugün sizlere anlatacağımız bu tarif ile yüzünüzdeki siyah lekelerden bir gecede kurtulacaksınız, evet bir gecede. Bu yöntem pek bilinmeyen bir yöntem sizler için hazırladık ve derledik, kısa ve öz anlatım ile sizlere sunuyoruz. Keyifli okumalar.


Limon İle Siyah Noktalardan Kurtulmak


Evet, bu yöntemde Limon kullanacağız, limon her derde deva olduğu gibi cildimizde de her derde deva. Neredeyse cildimizin her alanında kullanabileceğimiz limon uygulamaları ile kusursuz bir cilde yelken açmış durumdayız. Limon, Antiseptik ve Antioksidan özelliklere sahip olduğu için cilt güzelliği konusunda bizlere biçilmiş bir kaftan.

Ama bu çözüm yönteminden önce gelin siyah noktalar neden oluşur onunla ilgilenelim, öğrenelim ki ne ile mücadele ediyoruz anlayalım.


Siyah noktalar nedir neden oluşur?


Siyah noktalar ciltteki gözeneklerin fazla sebum ve ölü deri ile kapanması sonucu oluşur aslına bakılırsa siyah nokta ve sivilce arasındaki tek fark gözeneklerin kapalı veya açık oluşu, siyah noktalar gözeneklerin açık oluşu ile oluşur dedik ama nasıl. Gözenekler açıkken siyah noktalar oluşur çünkü fazla üretilen Sebum ve ölü deri oksijen ile temas eder bunun sonucunda rengi kararır, peki diyelim ki gözenekler kapalı bu durumda ne olur

Bu durumda sivilceler meydana gelir sivilceler de oksijen ile temas etmediği için renkleri kararmaz, sivilce ve siyah lekeler aynı olaydan meydana gelirler yani sivilcelerde fazla Sebum üretimi ve ölü deri yüzünden oluşur.


Limon İle Siyah Lekelerden Kurtulmak


Öncelikle limonun asidik yapıda olduğunu unutmamak gerekiyor cildinize uygularken çok dikkatli olmanız hatta uygulamadan önce seyreltmeniz gerekiyor.

Malzemeler:

  • Limon
  • Tuz
Evet, sadece bu iki malzeme

Hazırlanışı;


Öncelikle limonu bir kabın içerisine sıkıyoruz ve bir miktar su ekleyerek seyreltiyoruz, daha sonra üzerine tuz ekliyoruz. Tuz eklememizdeki neden maskenin etkisini arttıracak olması, tuz sebum ve ölü deri ile mücadeleyi kolaylaştıran bir mineraldir. Karışımı hazırladıktan sonra siyah noktaların olduğu yerlere kulak çubuğu ile uygulayıp sabaha kadar bekletiyoruz, sabah duruluyoruz ve görüyoruz ki siyah noktalardan kurtulmuşuz. Her ciltte aynı etkiyi vermeye bilir bazı ciltlerde bir iki gün daha kullanmak gerekebilir.

1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski