Saç Nezlesi Olmuş Olabilirsiniz... - Nedenleri - Belirtileri - Çözümü

Saç nezlesi nedir neden olur çaresi nedir
Saç nezlesi nedir neden olur çaresi nedir

Saç Nezlesi Olmuş Olabilirsiniz...


Saçlarınız dökülmeye başladı ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz, peki saçlarınız neden dökülüyor bunu araştırdınız mı? Aslında hiç kimsenin aklına gelmeyen bir hastalık var. Saç nezlesi, evet yanlış duymadınız saçlarınız da nezle olabilir, yani saç dipleriniz ve saç kökleriniz üşütüp hasta olabilirler.

Saç Nezlesi Belirtileri Nelerdir?


Saç nezlesi belirtileri aslında oldukça basit nedenlerdir ancak saç nezlesi olduğunu bilmeyen hastalar sıkıntıları başka yerde arıyor ve çözüm yaratmaya çalışıyor, saç nezlesinin belirtileri sırasıyla şunlardır;
Saç dipleriniz de iğne batırılır gibi bir hissiyat oluşturur

  • Ağrı ve acı verir
  • Kıl dönmesi sonucu oluşan ağrılar gibi ağrılar varsa


Maalesef saç nezlesi olmuşsunuz demektir, ama merak etmeyin bu yazının sonunda saç nezlesi ile başa çıkmayı öğrenecek ve nedenlerini kimlerin risk taşıdığını öğreneceksiniz, sizler de risk taşıyor olabilirsiniz aman dikkat.

Saç Nezlesi Neden Olur – Kimler Saç Nezlesi Olur


Saç nezlesi kadınlarda daha fazla görünür bunun başlıca nedeni saç tellerinin sık ve çok olmasıdır, erkeklerde de oluşan bu durumun birkaç nedeni var bu nedenlerden en bilineni normal nezle gibi olunan halidir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra iyice kurutmadan dolaşıyorsanız, o gün saçlarınızı kurutmadan rüzgârlı havada dışarıya çıkmak zorunda kaldıysanız saç nezlesi olmak için adaysınız demektir. Bende olmadı zaten olmaz da demeyin bu herkeste olabilecek bir durum ve eğer ki tedavi edilmez önlem alınmazsa kelliğe kadar gidebilir.

Saç Nezlesinden Nasıl Kurtulurum?


Aslında çok basit bir yöntemi var, yapmanız gereken tek şey saç diplerine uygulanan bakım kremlerinden kullanmak bakım kremlerini kullandıktan sonra saçlarınız korumaya alınacak ve iyileşme sürecine girecek, bu süreç içinde saçlarınızın olabildiğince uzaktan kurutmanız, çok fazla sıcağa maruz bırakmamanız gerekiyor. Normal fırçalar saç da oluşan keratinleri yok ettiği için delikli termal fırça kullanmanız gerekiyor.


1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski