Yağlı Ciltler İçin Bakım Nasıl Yapılır? - Yağlı Ciltler Nasıl Temizlenir?


Yağlı Ciltler İçin Bakım Nasıl Yapılır? - Yağlı Ciltler Nasıl Temizlenir?


Siz de mi yağlı cilde sahipsiniz, yağlı cildin bakımı zordur farklı yöntemler denemek gerekir bazen her yöntem de uymaz ve sizi derin derin düşüncelere sokar, dert etmeyin. Bu yazımız da sizler için yağlı cilt hakkında her şeyi derledik, bu yazının sonunda yağlı cilde nasıl bakım yapılması gerektiğini öğrenmiş olacaksınız. Gelin ilk önce yağlı ciltleri tanıyalım yağlı cilt neymiş ona bakalım.

Yağlı Cilt Nedir?


Yağlı cilt, sebum üretiminin daha yoğun olduğu cilt tiplerine verilen isimdir, yağlı cilde doğru bakım uygulanmazsa sebum üretimi artar ve cilt yüzeyinde parlak, yağlı bir görünüm oluşur. Sebum üretimini dengelemek için doğru bakım ürünleri kullanılmalıdır. Cildin en çok yağlanan bölgesi T bölgesi olarak tabir ettiğimiz bölgedir, Alın, burun ve çene üçlemesinden oluşan bölüm en çok sebum üreten bölümdür.

Yağlı Ciltler İçin Öneriler Nelerdir?


Yağlı ciltlere sahip olanların en çok sordukları soru, Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır?
Yağlı ciltler hakkında önerilen isteyenler öncelikle şunu söylemeliyiz ki cildinizin temizliğine çok dikkat etmeniz gerekmekte, doğal sabunlar kullanmalısınız. Sizlere Patates Sabununu Öneriyoruz, nasıl yapıldığını bilmiyorsanız Patates Sabunu Nasıl Yapılır? Buraya tıklayarak kolayca öğrenebilirsiniz.
Yağlı cilt sahiplerinin genel olarak düştükleri hata cildi nemlendirmemeleri, cilt üzerinde nemlendirici kullanmanız gerekiyor bu sayede sebum üretimini dengeleme şansınız var, ancak nemlendirici ürünlerde dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Bunlar; Nemlendirici ürün seçerken Mat bitişli ve “Yağlı Cilde Uyumlu” ibaresidir.

Yağlı Ciltleri Temizlemeden Uyumayın!


Yağlı ciltlerin her sabah ve akşam temizlenmesi gerekmekte, özellikle de yağlı ciltlerde sık görülen “Geniş Gözenekler” Sorununa her daim temizlik yaparak engel olabilirsiniz, makyaj yaptığınız günler ekstra titizlikle çalışmanız gerekecektir.
Yağlı Ciltler İçin Ürün Önerileri;

Yağlı Ciltlere Nasıl Bakım Yapılır
Yağlı Ciltlere Nasıl Bakım Yapılır

L'Oréal Paris - Saf Kil Detoks Maskesi


L'Oréal Paris - Saf Kil Detoks Maskesi Temiz cilde uygulanması gerekiyor, Maskemiz kuruduktan sonra ılık suyla cildimizi hassas şekilde temizlememiz gerekiyor. Kil maskesi gözenekleri sıkıştırma konusunda oldukça etkili bir maskedir, gözenekleri kaparak yağlı cildinizin cilt sorunlarına engel olacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Önerileri


Cildim zaten yağlı bir de nemlendirici sürersem ne olur diye sakın düşünmeyin, Cildin ne kadar yağlı olursa olsun, cildin her gün nemlendirilmesi gerekiyor. Günde en az iki kere temizlik ve nemlendirici uygulanması daha sağlıklı bir cilt elde etmenizi sağlayacaktır.
.

Garnier Nemlendirici Krem – Nem Dengesi

Yağlı Ciltlere Nasıl Bakım Yapılır
Yağlı Ciltlere Nasıl Bakım Yapılır
Garnier Nem Dengesi ürünü, nemlendirici kremler arasında kendini gösteren bir kremdir, fiyatı hem ucuz hem de cilt dostudur. Bu ürün sayesinde cildinizdeki Sebum üretimini en aza indirip yağlı cildinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Salatalık Maskesi


Bu maske özellikle de gözenekleri çok açık olan ve yağlanma sorunu çekenler için harika bir maskedir, tabi bu demek değildir ki bunu sadece yağlı cilde sahip olanlar kullanabilir, vereceğimiz tarifi herkes kullanabilir. Cildinizi sıkılaştıran bu tarif ile cildinizin yağ dengesini de kolaylıkla kontrol altına alabilirsiniz.
Salatalık Maskesi İçin Malzemeler;

  • Yarım Salatalık
  • Yarım Limon
  • 1 Yumurta Akı
  • 1 Tatlı Kaşığı Kil

Salatalık Maskesinin Hazırlanışı;


Öncelikle yarım salatalığımızı rendeden veya makineden geçirerek suyunu çıkartıyoruz, salatalık suyunu bir kaba almamız gerekiyor süzgeç yardımı ile tortularını alıyoruz, salatalığı rendelediyseniz suyu çıkmamış olabilir elinize alıp salatalıkları sıkarak suyunu çıkartabilirsiniz. Ardından yumurta akını salatalık suyunun üzerine aktarın, en son olarak da kilimizi ekliyoruz, homojen olarak karışımını sağlıyoruz ve kullanıma hazır.

Salatalık Maskesi Nasıl Uygulanır;

Göze yakın olan kısımlar hariç yüzünüzün her yerine sürebilirsiniz, sürme işleminden sonra 10 dakika yüzünüzde beklesin, bekleme işleminden sonra ılık bir suyla cildinize zarar vermeden durulama işlemlerini sağlayabilirsiniz.1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski