Twitter Paylaşılan Görsellerin Kalitesi Hakkında Güncellemeye GidiyorTwitter Paylaşılan Görsellerin Kalitesi Hakkında Güncellemeye Gidiyor

Sosyal medya uygulamalarında gün içinde oldukça fazla zaman harcıyoruz, bu uygulamalar olduğu gibi kalmıyor elbette kendini geliştirerek ilerlemeye devam ediyor.Sosyal medya uygulamalarının sınırsız bir içerik depolaması yapma gibi bir şans yok. Neredeyse milyarlarca kullanıcılara ulaşan bu sosyal medya uygulamaları resimleri depolamak için kalitelerini düşürüyor ve yerden tasarruf yapıyor. Bu durum her zaman iyi sonuç vermiyor ve kullanıcıların canını oldukça sıkıyor.

Twitter bu gibi durumların yaşanmasına artık bir dur demek için yeni güncellemelerini yayınlamaya hazırlanıyor. Yeni gelecek güncellemeler ile paylaşılan fotoğrafların kalitesi düşmeyebilir.

Yüklenen Fotoğraflarda Daha Az Bozulma Olacak


Twitter ilk çıktığı zamanlarda SMS’ler gibi pratik olmak adına karakter sınırı ile piyasaya giriş yaptı. Teknolojinin ilerlemesi ve artık bazı şeyleri anlatmak için kelimelerin bile yetersiz olması ile birlikte karakter sınırını 140 yaparak kendi çizgisini bozmuştu. Yeni gelecek olan güncelleme de paylaşılan fotoğrafların kalitesini daha az düşürerek kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Twitter’ın yaptığı paylaşıma göre 4096 x 4096 boyutundaki içerikler aynı kalacak ancak üzerinde çözünürlükte paylaşılan görseller işlem görerek kalite düşümüne uğrayacak. Bu şekilde yapılan paylaşımlar da oldukça kaliteli, Twitter’da çalışan yazılım mühendisinin yaptığı paylaşıma bakılırsa gerçekten göz alıcı gönderiler ortaya çıkabilir.


Twitter üzerinden paylaşılan fotoğraflar 5MB dan fazla olmaz ve 4096x4096 boyutlarına uygun olursa her hangi bir kalite düşümüne uğramıyor. Bu çözünürlüğe genel olarak bakarsak 16Mp değerindeki her hangi bir kamera ile çekilmiş fotoğrafa eş değer diyebiliriz.

Telefon üzerinden fotoğraf çekip paylaşan kullanıcılar zaten bu durumdan pek de etkilenmiyordu ancak profesyonel çekimler yapan kullanıcılar oldukça büyük sorunlar ile karşı karşıya geliyordu. Fotoğraflarını paylaşmadan önce bu şekilde çözünürlüklere çekmeleri fazla bir kayıp yaşamalarının önüne büyük ölçüde geçecektir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski