Whatsapp Otomatik Mesaj Silme Özelliğinden Vaz Mı Geçiyor?


Whatsapp Otomatik Mesaj Silme Özelliğinden Vaz Mı Geçiyor?

Snapchat’de bulunan bu özellik çoğu kullanıcı tarafından seviliyordu. Mesajların siliniyor olması ileriki dönemlerde aleyhlerine kullanımını önlüyordu. Mesajlar sadece silinmek ile kalmıyor o an ekran görüntüsü alınırsa “Ekran Görüntüsü Alındı” yazıyordu.Bu özelliği ile birlikte uzunca bir süre sevilen platformlar arasında kaldı. Daha sonra diğer platformlar, onda bulunan 24 Saatlik paylaşım özelliğini de aldı. Yavaş yavaş çökmeye başlayan Platformun diğer özellikleri de alınmaya devam ediyor.

Whatsapp geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalar ile birlikte “otomatik mesaj silme” özelliğinin ekleneceğini duyurmuştu. Yeni gelecek olan özellik ile birlikte depolama alanlarının rahatlatılması, veri gizliliğinin arttırılması hedefleniyordu. Ancak işler istenilen şekilde gitmemiş olacak ki bu düşünceden vaz geçildi.

Özellik Android Beta’da Görüntülendi Ancak Daha Sonra Kaldırıldı

Söz konusu özellik, geçtiğimiz aylar içerisinde Android Beta içerisinde görüntülenmişti. Ancak diğer beta güncellemesi yapıldığında kaybolan bu özellik akıllara Whatsapp’ın bu özellikten vaz geçtiğini getirdi. Akla gelen bilgiler doğruydu. Whastsapp bu özellikten vaz geçiyor.Özellik normal sohbetlerden kalkmış olsa da bazı kesimler için tekrar eklenecek. Özellikle grup adminleri tarafından aktif edilebilecek bu özellik sayesinde grupta bulunan eski mesajlar silinecek ve depolama alanlarında boşluklar yaratacak.

Bu özellik temel olarak cihazların depolama alanlarını rahatlatmayı hedefliyor. Grup geçmişlerini, medyalarını temizleyerek bu işlemi yerine getirme imkânı bulunuyor.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski