Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 4 Yolu!

 

Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 4 Yolu


Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 4 Yolu

 Belki düşündüğünüz zaman kulağa saçma gelebilir. Fakat bu yöntemle para kazanmanın birçok yolu var. Bu kazanç yollarıyla daha önce birçok kişi milyonlarca lira elde etmiş ve hayatını bu şekilde sürdürmeye devam ediyor.

 Daha önceden belki imkânsız gibi gelen bu yöntem şimdilerde birçok yerde popüler olmuş durumda. Birçok yerde yazılar, videolar hatta reklamlar görmüş olabilirsiniz. Bu reklamların amacı ise bu pazarı daha da büyütüp gelir oranını genişletmek.

 Peki yattığınız yerden para kazanabilmeniz için hangi yollara başvurmalısınız. İşte sizler için derlediğimiz 4 para kazanma yolu:

 

Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 4 Yolu
Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 4 Yolu

1 - Google Reklamları

 Şu an da internetten para kazanmak denildiğinde en çok bilgi sahibi olunan yöntem Google reklamlarıdır. En garanti ve en çok bilinen bu yöntem oldukça iyi kazançlar elde etmenizi sağlar.

 Bu yöntem Google'da ziyaret ettiğiniz sitelerin %85' inde var. Birçok haber sitesi, blog sitesi ve forum siteleri gibi her kategoride kullanılan reklam yöntemi kazanç kapısı olarak uygulanıyor.

 Bahsetmiş olduğumuz tüm bu siteler için ana gelir kaynağı aslında Google Adsense'dir. Bu yöntemle para kazanmak için en basitinden bir blog siteniz olması gerekiyor. Blog açmakta zor ve karmaşık bir iş değil, aksine oldukça basit ve tercih edilen olası kazanç yöntemidir.

 Peki blog açmayı da hallettik ama

Google Adsense nedir? Nasıl işler?

 Google'ın reklam servisi ikiye ayrılır: Google adsense ve Google adwords. Google adwords reklam vermek isteyenler için, Google adsense ise reklam yayınlamak isteyenler için işler. Örneğin bir ürün satışı yapacaksanız ve bu satışların oldukça yüksek olmasını ve yüksek getirisi olmasını istiyorsunuz. Bunun için Google adwords üzerinden reklam vererek milyonlarca insana ulaşabilirsiniz. Ama bu ürünü başkası pazarlıyor ve bu ürünü reklam yapabileceğiniz bir platformunuz var. Örneğin; Youtube, Instagram veya blog sitesi. Sahip olduğunuz bu araçlarla reklam yapabilir ve bu reklamın kazancını Google adsense üzerinden alabilirsiniz.

 Eğer yapmış olduğunuz reklam internet sitesi üzerindense ne kadar çok kişiye ulaştırdığınıza bakarlar. Eğer ki yaptığınız reklam Youtube veya Instagram üzerindense sahip olduğunuz kitleye bakarlar.

Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 4 Yolu
Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 4 Yolu


 

2 - Fotoğraf Satarak

 Sizde fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu sizin için bir tutku ise bu kazanç yöntemi tam da size göre. Büyük bir zevkle çekmiş olduğunuz fotoğrafları tüm dünyaya yayınlamak belki kulağa imkânsız gibi gelebilir. Ama bunu yapmak oldukça kolay.

 Hem sevdiğiniz işi sürdürebilir hem de bu işten para kazanabilirsiniz. Bu işi yapmanız için en büyük platformlar İStockPhoto ve Shutterstock'tur. Bu iki platformda büyük olduğu için başka bir site bakmanıza gerek kalmayacaktır. Tabi bu iki sitede de büyük bir rekabet söz konusu. Tabi bu yolla para kazanmak istiyorsanız biraz sabırla birlikte bu siteler üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.

 

Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 4 Yolu
Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 4 Yolu3 - Kendinize Ait Site Kurun

 Yattığınız yerden para kazanmanın bir diğer yolu ise kendinize site kurmaktır. Site kurmak eskisi gibi teknik bilgi veya kodlama gerektirmiyor. İnternet sitenizi kurmak için bazı hazır yazılımlar var. Bu yazılımların en popülerlerinden biride WordPress'dir. Örneğin şu an da Dünya'da kullanılan sitlerin 3'te 1'i WordPress altyapısını kullanıyor.

 Peki bu altyapıyla site kurmayı öğrendikten sonra neler yapmalıyız.

 Hergün binlerce kişinin ziyaret ettiği bir siteniz olabilir veya blog yazarak ziyaretçi toplayabileceğiniz bir site açabilirsiniz. Her ziyaret eden kullanıcıdan para kazanabilirsiniz.

 

Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 4 Yolu
Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 4 Yolu

4 - Fiverr Hizmetlerini Daha Pahalıya Sat

 Dünya üzerinde hizmet veren bir platform olmasının yanı sıra, İngilizce içerik sunulduğu için birçok kişinin keşfedemediği bir yer olan Fiverr, aynı Bionluk, r10, wmaracı, sedeceon gibi hizmetlerinizi satabileceğiniz bir site. Bu site üzerinden verilen yüzlerce hizmet var. Bu hizmetleri Türkiye'de kendi hizmetinizmiş gibi pazarlayarak kazanç elde edebilirsiniz. Peki bu hizmetler neler?

 Dijital Dünya'da karşılaşabileceğiniz her şey. Logo tasarımı, karikatür çizimleri, çeviri hizmetleri, düğün davetiyesi, photoshop içerikleri gibi aklınıza dijital anlamda ne geliyorsa. Bütün bu hizmetleri bulabileceğiniz yer olan Fiverr lisans veya herhangi bir telif ücreti de bulundurmuyor. Yani Fiverr'dan kısa bir araştırmayla bulabileceğiniz hizmetleri Türkiye'de bionluk, sadeceon gibi sitelerde karınızı koyarak satabilmeniz mümkün.

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski