Cyberpunk 2077’de Tüm NPC’lere Silah Veren Bug Bulundu!


Cyberpunk 2077’de Tüm NPC’lere Silah Veren Bug
Cyberpunk 2077’de Tüm NPC’lere Silah Veren Bug


Cyberpunk 2077’de Tüm NPC’lere Silah Veren Bug Bulundu! 8 Yıllık beklentinin ardından tüm oyucunlar isteklerine kavuşmaya başladı. Her ne kadar durum böyle olsa da oyun içindeki Bug’lar oyuncuların oyundan soğumasına neden oluyor.


Oyun ilk çıktığından beri hem grafik kalitesi hem kalitesi hem de yaşanan hataları ile gündeme gelmekte. Geçtiğimiz günlerde Twtich yayıncısı Elraenn tarafından oyun içinde bir hata bildirildi. Oyun içinde olan bu hata Türkçe çeviri sırasında oluşmuş bir hata. Her ne kadar hata olarak lanse edilmiş olsa da yapılan şeylerin kasıtlı yapıldığına inanan oldukça büyük bir kitle bulunuyor.

Cyberpunk 2077’de Tüm NPC’lere Silah Veren O Bug

Cyberpunk 2077’de Tüm NPC’lere Silah Veren Bug
Cyberpunk 2077’de Tüm NPC’lere Silah Veren Bug


Cyberpunk 2077’de Tüm NPC’lere silah veren bir bug bulundu. Bu bug ilk olarak reddit gruplarında paylaşılmaya başlandı. Bu sorun ile karşı karşıya kalan oyuncular sorunun nedenini bulamadılar ancak oldukça iyi getirileri olduğunu paylaşmaktan da kaçınmadılar.


Bug her ne kadar tüm NPC’lere silah veriyor olsa da NPC’ler bu silahları kullanma yeteneğine sahip değiller. Oyuncular bu hata ile karşılaştıktan sonra havaya ateş ederek NPC’lerin alandan kaçmasını sağladılar. Söz konusu işlemden sonra NPC’ler silahları olduğu yere bırakarak uzaklaşmaya başladı.


Oyunda yerde bulduğunuz bir silahı alma şansınız bulunuyor. Elbette bununla sınırlı değil silah dükkanlarında bu silahları satarak para da elde edebiliyorsunuz. Oyunda kısa sürede zengin olmanın yolu aslında bu hatadan geçiyor. Her ne kadar nadir olarak oluşuyor olsa da başınıza gelme oranı halen bulunuyor.


Henüz konu hakkında açıklama gelmiş değil, bunun yanı sıra sorunun kaynağı da bulunabilmiş değil. Bu nedenle oyuncular sorun ile karşılaştığı zaman en kısa sürede silahları paraya dönüştürerek oldukça yüksek miktarlarda kazanç elde edebilirler.


Cyberpunk 2077’de “İstikbal Götlerdedir” Hatası ve Sonrasında Gelen Açıklama

Cyberpunk 2077’de “İstikbal Götlerdedir”
Cyberpunk 2077’de “İstikbal Götlerdedir”


Cyberpunk2077’de “İstikbal Götlerdedir” hatası ve sonrasında gelen açıklama oyuncuların moralinin bozulmasına neden oldu. Her ne kadar oyun 8 yıldır yapılıyor olsa da bu denli hata dolu olması oyuncuların kafasını bir hayli karıştırmış durumda.


Oyunda bir alanda oldukça gizli şekilde bu söz yer almakta. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözü değiştirilerek oyunda “İstikbal Götlerdedir” şeklinde çevrilmiş. Her ne kadar oyununun orijinal dilinde buna benzer bir çevirme bulunmuyor olsa da Türkçe çeviri konusunda bu şekilde bir hata mevcut durumda.


Çeviri firması açıklama yaparak söz konusu olayın bir hata olduğunu dile getirdi ancak oyuncular bunun bir hata olmadığını oyuna katılmak istenen bir “kara mizah” olduğunu düşünmekte. Oyun kısa süreli bir bakım sonrasında bu hata düzeltilerek tekrar kullanıma sunuldu.

 


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski