League Of Legends da Başarılı Olmak İçin 5 Bilgi

 

League Of Legends da Başarılı Olmak İçin 5 Bilgi

 
League Of Legends da Başarılı Olmak İçin 5 Bilgi

Çok bilinen moba oyunlarından League Of Legends çok sayıda oyuncu tarafından sevilerek oynanır. E-spor sektörünün ciddi anlamda gelişmesine destek de bulunan bu oyun 2009 yıllarından Riot Games tarafından üretilmiştir.

 

Bildiğiniz üzere Türkiye’de de çok fazla sevilmektedir ve birçok oyuncumuz başarılı olmadığını düşünerek şikâyet etmektedir. Bugün sizlere bu yazıda League Of Legends de nasıl daha başarılı bir oyuncu olunur? Konusunda temel bilgileri vereceğim. 

 

League Of legends da Başarılı Olmak İçin 5 Bilgi 

 

İyi bir mekaniğe sahip olmak ve hızlı hareket etmek moba oyunları için çok önemli bir noktadır ve bir o kadar önemli olan ise oyuna bakış açısıdır. 

 

Ne de olsa her önde olan takım oyunu kazanamıyor. örevleri yerine getirmek oyuna odaklanmak bir süre sonra daha önemli bir hâl almaktadır. Evet, şimdi hazırsak LOL de başarılı olmak için 5 bilgimize geçelim.

 

Harita Kontrolü ve Görüş

 

Bu tür oyunlarda ne yazık ki sadece bulunduğun bölgenin kontrolünü sağlamak pek akıllıca olmaz.

 

 Önemli olarak da orta koridor, destek ve orman oyuncusuysanız kesinlikle harita kontrolü yapmalısınız. Rakibin hareketlerini tahmin etmek ve takım arkadaşlarınızı uyarı sinyalleri ile uyarmalısınız. Bunun içinde haritayı kontrol altında tutmalısınız. Görmediğiniz kısımlarda şart olarak ziyanet totemlerini kullanarak görüş sağlayabilirsiniz. 

 

Çalılara vb. yerlere koyarak bunların haricinde kırmızı totem dediğimiz totemleri kullanarak da görüş sağlayabilirsiniz özellikle orman ve destek rolünde oynuyorsanız.

 

Harita kontrolüne sahip bir oyuncu değilseniz, karşı ormandan baskın yemeniz kaçınılmaz olacaktır.

 

Meta Takibi

 

Oyun içine gelen değişiklikler sonucunda eşyalar, şampiyonlar güçlenir veya zayıflarlar.

 

Oynadığınız koridorda güçlenmeye başlayan şampiyonları oynamak karşı tarafı daha rahat alt etmenize yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra kullandığınız eşyalarda da meta üzerinden takip ile değişiklik yapabilirsiniz. Bunun için ise resmi League Of Legends sitesinden yapılan güncellemeleri takip etmeniz yeterli olacaktır

 

Zamanlama

 

Bütün şampiyonlar oyunun belirli zamanlarından sonra güçlenirler. Bazı şampiyonlar erken ve orta oyunda güçlenirken kimisi de geç oyunda güçlenir. Dolaysıyla karşı taraf ile ne zaman takasa gireceğiniz çok önemlidir.

 

 Erken oyunda Darius, Yasuo ve Sett gibi şampiyonlara karşı takasa girmek sizi geri düşürebilir. Eğer ki seçmiş olduğunuz şampiyon biraz daha geç güçleniyorsa takaslara girmeden, skor vermeden safe oynayarak güçlenmeyi bekleyebilirsiniz.

 

Minyon Kesmek

 

Oyun içerisinde para kazanmanın pek farklı yolu bulunmakta. Bunların başında Minyon kesmek bulunuyor. Destek değilseniz olabildiğince minyon kesmeye bakın tatbikî ormanda oynuyorsanız ormanda bulunan canavarları kesmeye odaklanın. 

 

Ve önemli diğer bir nokta ise rakibinize farm konusunda 12-15 ila fark attığınız zaman bu bir skora eş değer oluyor. Ormancı için ise bu rolde yampiri yengeç yer almaktadır.

 

Takım Halinde Hareket Etmek

 

Oyunda belli bir süreden sonra strateji geliştirmek ve takımın ile hareket etmen çok önemlidir Takımınızda ayrık ittirme yapma kabiliyetine sahip bir şampiyon varsa ona yardımcı olarak gerekli ortamı yaratmanız gerekmektedir. 

 

Gerekli pozisyonu aldıktan sonra takım ile hareket ederek bir team fight yaparak oyunu zafere taşıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra takım arkadaşlarınız ile iyi geçinmeye dikkat etmelisiniz.

 

 Bir kişinin moral bozukluğu tüm takıma yansıyacaktır. Sakin kalmaya özen gösterin, hem takım arkadaşlarınıza hem de karşı tarafa size ve takımıza yapılan yorumları dikkate almadan sakince oynarsanız oyunu kazanmanız mümkündür.

 

Bu içerik konuk yazar Paradise tarafından yazılmıştır. Nasıl konuk yazar olacağınızı merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Paradise Instagram: @xayah.hanm


 

 .

 

 

1 Yorumlar

  1. Herhalde yaşlanıyoruz artık daha basit oyunlar daha ilgi çekici geliyor. Yine de gençlere başarılar dilerim. Zor olmasa gerek.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski