Telefondan Netflix Party Nasıl Yapılır? Netflix Party Nedir?


 
Uzaktan film ve dizi izlemek son zamanların en büyük ihtiyaçlarından birisi olmuş durumda. Koronavirüs salgınının da getirileri ile birlikte artık dışarı çıkıp arkadaşlar ile buluşmak, sinemaya gitmek ve birlikte bir şeyler yapmak hayallerden öteye geçemiyor.

 

Gelişen teknoloji sayesinde bu konuya ufak da olsa bir çözüm getirmek mümkün durumda. Netflix Party olarak bilinen sistemler sayesinde arkadaşlarınız ile uzaktan aynı anda film ve dizi izlemeniz mümkün durumda.

 

Netflix Party uygulamaları bilgisayarlar üzerinde çalışmakta. Peki, mobil sürümde olanlar nasıl birlikte bir şeyler izleyebilir? Bu durumda karşımıza “Rave” uygulaması çıkıyor. Rave uygulaması nedir? Nasıl kullanılır?

 

Telefondan Netflix Party Nasıl Yapılır?

 

Netflix Party uygulamaları genel olarak bilgisayarlara göre tasarlanmış durumda. Mobil sürümde bulunan birkaç uygulama var ancak doğru şekilde sonuç vermemekte. Bu durumda karşımıza pek yaygın olmayan ancak oldukça kaliteli hizmet sunan “Rave” uygulaması çıkıyor.

 

Rave uygulamasında sadece Netflix değil Youtube, Google Drive, Amazon Prime ve benzeri yerlerden de videolar izleyebiliyorsunuz. Bu uygulamada film veya dizi izlemek için üyelikli platformlarda herkesin kendi hesabı olmalı.

 

Uygulama kişilerin videolarını senkronize ederek çalışmakta. Elbette sadece bununla sınırlı değil, sesli ve metinsel konuşma özelliği de bulunmakta.

Rave ile Telefondan Netflix Party Yapma

Rave ile telefondan Netflix Party yapma. Uygulamanın hem IOS hem de Android sürümü bulunmakta. İndirmek için uygulama mağazalarında “Rave” aramasını gerçekleştirebilirsiniz veya bunun yerine buraya tıklayarak uygulamanın internet sitesine ulaşabilirsiniz.

 

  • ·         Rave uygulamasını telefonunuza indirin.

  • ·         Üyelik oluşturun.

  • ·         Yeni oda oluşturun.

  • ·         İzlemek istediğiniz platformu seçin (Ücretli bir platformda izlemek istiyorsanız hesap bilgilerinizi girmeniz gerekmekte)

  • ·         İstediğiniz filmi veya diziyi açın.

  • ·         Paylaş kısmından arkadaşlarınıza linki gönderin.

Maalesef ücretli platformlarda olan içerikleri birlikte izleyebilmek için karşı tarafta da hesap olması gerekiyor. Bireysel hesapların yanı sıra ortak hesaplar kullanma şansınız da bulunmakta.

Mobilden Netflix Party Yapma uygulamaları arasında bulunan Rave en güvenli uygulamalardan. Hesap bilgilerinizi sadece kendi tarayıcınızda kullanmakta ve güvenlik sorunu teşkil etmemekte.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski