Nvıdıa GeForce Now Türkiye Sunucuları Açılıyor! GeForce Now Nedir?

 

GeForce Now
GeForce Now

 

Bulut tabanlı oyun sistemleri her geçen gün kendini geliştirerek ilerleyemeye devam ediyor. Gelişen teknoloji ve internet hızı sayesinde artık en kötü sistemlerde bile en yüksek ayarlarda oyunlar oynamak mümkün durumda olacak.

 

Nvıdıa GeForce Now Türkiye Sunucuları Açılıyor! Yeni açılacak olan sunucular sayesinde artık oyuncular daha az gecikme ile oyunlarını bulut tabanlı sistemler üzerinden oynayabilecek. Öyle ki yeni sistemin testlerine göre neredeyse hiç gecikme olmadan oyunları oynamak mümkün durumda olacak.

 

Peki, nedir bu GeForce Now Sistemi?

 

GeForce Now Nedir?

GeForce Now Nedir? GeForce Now son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız bir bulut tabanlı oyun sistemidir. Bulut tabanlı oyun sistemlerinin asıl amacı uzakta çalışan oyun bilgisayarlarından görüntüyü aktararak oyun oynanmasını sağlamaktır.

 

İlk olarak Amerika da faaliyet göstermeye başlayan ve daha sonra ülkemizde de sunucu açma kararına kadar giden GeForce Now sisteminde düşük sistemli kullanıcılar hedef alınmakta. Herkesin maalesef ki güncel oyunları açacak sistemi bulunmamakta.

 

GeForce Now bu sorunu çözmek için atılan adımlardan birisi. İnternet tarayıcısına girebilen ve internet bağlantısı olan her sistem üzerinden bulut tabanlı oyunları oynamak mümkün durumda. Telefon, Tablet, Android TV, Laptop, Masaüstü PC aklınıza gelebilecek her alanda internet bağlantısı sayesinde oyunlar oynayabiliyorsunuz.

 

GeForce Now Türkiye Sunucuları Ne Zaman Açılıyor?

 

GeForce Now sistemi aslında uzunca bir süredir hizmet vermekte ancak Türkiye sunucusu halen açılmış ve kullanıma başlanılmış durumda değil. Pek, Türkiye sunucuları ne zaman açılıyor?

 

Alınan kararlara göre 15 Şubat Pazartesi günü Beta süreci başlayacak, beta süreci boyunca sistemin eksikleri ve hataları gözlemlenecek ve atılan adımlar ile bu eksikler hatalar giderilecek. Sistem 15 Mart tarihinde tamamen hazır halde olacak.

 

GamePlus+ ve Turkcell iş birliğine göre 15 Şubat tarihinde GeForce Now sistemi tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacak.

 

GeForce Now Paketleri ve Fiyatları Nelerdir?

 

GeForce Now sistemi elbette paralı olarak kullanılacak bir sistem. Her ne kadar para karşılığında kullanılacak bir sistem olsa da Free sürümü de mevcut durumda.

 

İki farklı paket seçeneği sunan Nvıdıa, Free paket kullanıcılarına bazı ayrıcalıklar tanımakta. Bu peki kullanan kullanıcılar 1 Saat kadar bir süre oyunda kalabiliyor (Tekrar girebiliyorlar), Oyuna giriş sırasında sıra bekliyorlar (Yoğunluğa göre 1.5 saat gibi sürelere bile çıkmakta)

 

Premium kullanıcılar bu gibi sorunlar ile karşılaşmadan sisteme giriş yapabiliyor. Öyle ki Premium kullanıcıları sisteme sıra beklemeden giriş yapmanın yanı sıra sınırsız oyun deneyimi yaşayabiliyor. RTX modunu açma şansını da yakalayan kullanıcılar sorunsuz bir oyun deneyimi yaşıyor.

 

Türkiye sunucularının Premium fiyatları şuan için belirlenmiş durumda değil, tahmin edilene göre dolar kuru üzerinden uzak bir fiyat belirlenmesi yapılacak. Bu sayede ülkemizdeki oyuncular dolar kurundan etkilenmemiş olacak.

 

 

 

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski